Vyhledat na webu

Jít nebo nejít 16. září na Václavák?

Patříme na Západ? Kdo jsme. O co usilujeme.

Podělte se o Modrého jelena

25 komentářů: “Jít nebo nejít 16. září na Václavák?”

 1. No, když přes 50% obyvatel ČR má současného prezidenta za vzor, tak se lesčemus nemusíme divit.
  Na Václavák si choďme, jak chceme, ale raději si připravujme nějaké vítací vlaječky. Jen nevím, zda ruské, čínské nebo mohamedánské.

 2. Ale jo, samozřejmě jít. Jenže by se pořadatelé měli vyvarovat několika věcí. Jednak žádnej brnkálista na kytaru se zpěvem, dále žádné šílené básnířky, vypouštění holubů či čeho, nenechat kecat takové žvanily jako Volný atd., lidové řečníky o ničem Zkrátka k věci, úderně a hlavně na úrovni a také s nějakým nápadem co do budoucna. Vím, že to není lehké, ale když už tam lidi vlezou, tak ať to má grády. Držím palce a přijdem – ostatně jako vždy.

  • Vždyť pan Volný byl první, kdo dokázal zvednout lidi z gaučů a přivést je před Poslaneckou sněmovnu,kde vyjádřili protest proti vládě. Právě ON by 16.9.2023 na Václavském náměstí být měl a to na čestném místě.

   • Pan Volný byl sice, jak píšete první, ale teď už jde o vic, než o roušky.
    Teď jste o demonstraci proti neschopné, lépe napsáno,
    Všehoschopné vládě.
    Čím více nás bude, tím méně klidní budou.

   • Jednoznačně jít: nejdu tam “za Rajchla”, jdu tam za svoji rodinu, ženy v mé rodině, aby je zrůdy neznásilnily, když je Rakušan nehlídá, jdu tam za Českou republiku, za svobodu a skutečnou demokracii. Chodil jsem, chodím a budu chodit: obhajoba svobody byla před tisíci léty a za tisíc let se bude obhajovat stále. Vždy budou ti, co nás budou chtít ždímat a dělat z nás otroky. Umím zeměpis: nejsem na západě, ani na východě, jsem uprostřed Evropy a tato demarkanční čára láká a bude lákat největší lupiče na získání převahy. Jdu na Václavák a jedině pod českou vlajkou: nejsem Rus, Ukrajinec, Mongol, Američan či Europan. Jsem Čech a vždy jím zůstanu. A snažím se chránit svůj domov, svoji vlast, svoji rodinu, a své děti především.

  • Vždyť pan Volný byl první,kdo dokázal zvednout lidi z gaučů a přivést je před Poslaneckou sněmovnu, kde vyjádřili nesouhlas s vládou. Právě ON by na Václavském náměstí měl být a to na čestném místě.

  • Podepíši, paní Marie. Jdeme tam tentokrát celá rodina. Proto už jsme předtím na demonstrace nechtěli. Plácat stále stejné co bylo, ale nikdo mimo pana Rajchla nedal ani náznak, co dál. A když pan Rajchl naznačil, hned se na něj neschopní sesypali, že jsou více schopní, než on. Bude to ještě trnitá cesta, ale svoboda a demokracie se nám vrátí. Hlavně žádné provokace, to musí ohlídat policie a pouze a jen české vlajky: je to naše zem, ne americká, či ruská. Jsme Česká republika: Češi, Moravané, Slezané a tak to zůstane.

 3. Jdu tam, protože se vracíme do doby před rokem 1989, odebírají se svobody, ekonomicky se propadáme protože vláda, neřeší základní potřeby hospodářství a národa ale řeší výdělky nadnárodních korporací, vtahuje nás do cizí války, bere tady a živí uprchlíky z 90 % z oblastí nezasažených válkou, poskytuje jim bezplatnou zdravotnickou a sociální službu na náš úkor, tím se rozpadá náš jak zdravotnicky tak i sociální systém. Bere si půjčky na podporu UA, ovšem EU taky posílá podporu UA, takže tu podporu zaplatíme 2x. A aby to ustála, oklešťuje nabyté demokratické svobody, vracejí se politické procesy. Hodně jsem slyšel výrok, že to je nejhorší vláda po roce 1989. Mám na to jiný názor, je to druhá nejlepší vláda ovšem po Gottwaldovi.

 4. Mrzí, mě, že v tomto komentáři jste vynechal zmínku Rajchova ostrého muže, kterak obhajoval okupační smlouvu s USA, jak navrhoval vyjednat lepší podmímky pro okupaci ČR americkou armádou. To v rozhovoru pana Havla taky zaznělo. Je snad na naší politické scéně někdo jiný, kdo má panickou hrůzu se spojit s SPD, která je již nyní jedinou vlasteneckou parlamentní stranou a Babiš se s hrůzou vyhýbá spolupráse s ní. Nezdá se Vám, že nějak smrdí současné dění na politické scéně na Slovensku a že za současného stavu vojenská spolupráce s USA je naším pohřebištěm. Fandím Vám a přeji hodně zdaru a nevěřím, že jsme již odsouzení být zaživa pohřbeni americkými národními zájmy.

 5. Je sice hezké, že se na ten Václavák připravujete, ale uvědomte si, že ti lidé, kteří volili pětikoalici, ji budou volit nadále, protože si svoji chybu neuvědomují nebo nechtějí uvědomit. A žádná demonstrace tuto sveřepou vládu nepoloží, snad kdyby vznikl nějaký konflikt, kterého se tak obáváte.
  A raději se opravdu podívejte po nějaké té ruské, čínské nebo machemotánské vlaječce. Vždyť současný prezident je náš vzor.

  • Myslím, že spousta lidí procitá… Jinak by vláda neměla v posledním průzkumu tak mizivou důvěru… Pokud by každá z vládních stran měla kandidovat sama za sebe, dvě by se podle průzkumu z 8. 8. nedostaly. Zbývající by ani v součtu neměly takový zisk jako samostatné ANO.
   Přiznávám, že jsem v posledních volbách volila STAN. Myslím, že uplynuly zhruba 2-3 měsíce od voleb a své podpory lituji čím dál víc… Vím, že ze současných sněmovních stran (ať vládního slepence nebo opozice) nebudu volit žádnou. A mimo sněmovnu mě zatím žádné uskupení nepřesvědčilo natolik, abych mu svoji důvěru a hlas svěřila…

   • Jsem rád, že někdo přiznává chybu. V příštím roce budou eurovolby. Volebním místnostem se budu vyhýbat na kilometry daleko, doufám, že mě alespoň někdo pochopí.

   • Taky jsem volila pětikolku, ale poměrně záhy jsem si svůj fatální omyl uvědomila. Chybami se člověk učí a občas ani nemůže dohlédnout důsledky svých rozhodnutí. Budiž mi malou omluvou, že z programu se plní pravý opak. Byla to moje hlubší neznalost politiky a hlavně politiků, jako jednotlivých lidí. Teď rozhodně udělám, co bude v mých silách, aby byla vláda co nejrychleji pryč, včetně demo 16. 9. 23 v Praze.

    • Nevadí, chybami se opravdu člověk učí. Koho volit? Zkuste udělat pokus. Oslovte tak tři různé politické strany. Pokud Vám odpoví alespoň jednou, dobře, pokud více než třikrát na Vaše dotazy nebo připomínky, výborně. Pokud Vám neodpoví vůbec, nemá smysl se o takovou stranu zajímat.

 6. Vážení přátelé. V současné době , kdy tato vláda překonala ty naše nejhorší představy v jejím vládnutí ,tak si myslím ,že je na čase aby se lid už konečně vzbouřil !! Bohužel strany v opozici i tyto nové ,tak jejich vedení má pořád asi utkvělou představu ,že to ta jejich vyhraje !! Bohužel toto není pravděpodobné a ani tomu moc nevěřím! Pokud šéfové těchto stran neuberou ze svého EGA a ze svých představ ,jak budou řídit naši republiku ,tak budeme čekat až do dalších voleb a ty pak samozřejmě s podvodem vyhraje současná pětizadnice !! Je nutné ,aby se tito představitelé sešli a dohodli se na společném a tvrdém postupu , proti současné vládě !! Měli by mít nejdůležitější bod této schůzky a to jak dostat ČESKOU republiku a ČESKÝ lid na úroveň jakou si zaslouží !! Doufám, že dostanou rozum . Přeji všem příjemný den.

 7. ¨Vytrvalost demonstrací je nutná. Nenechme se nikým rozeštvávat. Každý jsme jiný, ale jde nám o stejnou věc, proto se spojme. Vláda není schopna nic změnit. Dělá z nás žebráky. Potřebujeme silný odborářský hlas. Změna volebního zákona a korespondenční volba, to je podvod. Nenechme se nadále plundrovat. Tato země JE NAŠE. TATO ZEMĚ PATŘÍ NÁM. Cílem naší vlády je udržovat válku. Cítíme se cizinci ve vlastní zemi. Cíl máme stejný.

 8. Asi nejvýstižněji to říká p. Jiří Hejlek. Ačkoliv uvědomit si to, je těžké.
  “Tak ani tu civilizaci, která se nás snaží dobýt, směrem od toho atlantiku, bychom neměli nazývat naší západní civilizací. My jsme předmětem útoku té civilizace…”
  Plně s tímto souhlasím.

 9. Ať tak nebo tak, každý by si měl ujasnit, co vlastně chce a podle toho jednat…ale opravdu JEDNAT VIDITELNĚ a ne jen ťukat do klávesnice tu na FB, tu na “X” nebo Rumble či Telegramu. Čili se ROZHODNOUT kam chci a jakým způsobem jít. Panu Bohušovi, panu Rajchlovi, panu Havlovi (možná i panu Vrabelovi) a ostatním v tzv “alternativě” bych rád vzkázal: DEJTE SVÉ PŘEDSTAVY DOHROMADY! Jedině tak bude možno ukončit tento náš zoufalý a katastrofální stav. Pane Bohuši, prosím…uplatněte svůj nadhled, svou rozumnou úvahu, svoji schopnost vidět vše z obou stran, promluvte se všemi, s kterými je třeba (nebo je možno). Jedině odhlédnutí od svého ega u všech a upřednostňování JEN toho svého programu a následně dehonestování těch jiných, k ničemu nevede…jen k oslabení úsilí všech a ke spokojenému pocitu těch nahoře, že se jim daří nás udržet na uzdě. Děkuji a děkujeme.
  Já osobně na Václavák půjdu. Pokud povedou jakékoliv demonstrace ke ztrátě síly všech těch zrádců Republiky a k jejich pádu do propastin dějin, budu tam vždy.

  • Na Václavák má smysl jít z jednoho prostého důvodu. A tím je nesouhlas ať už s vládou, směřováním EU, nesmysly z tzv. západní civilizace atd. K čemu to bude? Pravděpodobně k ničemu. Ale děti a vnoučata se vás budou ptát, co jste tehdy udělal… Ano, nebylo toho moc… Ale viditelně jsem tehdy svůj nesouhlas vyjádřil.

 10. Poprvé na Václavák nepojedu sám, ale budeme snad ve třech.
  Tak doufám, že tentokrát bude dav až na Můstek! Nemyslím si, že nás tam někdy bylo 100 tis. jak se tvrdilo. Byl jsem před měsícem v Praze na koncertě DM, kde bylo 60 tis. lidí a to bylo mnohem více namačkaných hlav 🙂
  Tak 16.9.23 neseďte doma a pojďte konečně něco viditelného udělat!

  Děkujeme Modrému Jelenovi za skvělý sestřih.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

dva × pět =