Vyhledat na webu

O Modrém jelenu

tam, kde je odvaha, je vítězství

Proč Modrý jelen

Spojením symboliky jelena a modré barvy vzniká Modrý jelen

  • jedinečný bojovník,
  • pokojný ochránce všech stvoření,
  • věrný a láskyplný průvodce na cestě do vlastního nitra.

Symbolika jelena

Jelen je mocné zvíře uctívané od pravěku, v prastaré symbolice výrazem lidské duše, ikonou bojovníka. Patří k nejčastěji zobrazovaným zvířatům na stěnách pravěkých jeskyní, četné hliněné figurky se našly i při archeologických vykopávkách, což dokládá odvěkou úctu k tomuto silnému a obratnému zvířeti.

Jeho hlavní silou je vnitřní klid a důstojnost. Vidí skrz temnotu, je odhodlaný a jistý v obtížných situacích. Jeho duch nás učí, že mír je mocný léčitel, něžná duše není bezmocná. Zbloudilé přivádí k víře, pobožné ke zbožnému dílu. Ve spojení s ním můžeme stát pevně nohama na zemi, dělat správná rozhodnutí.

Král lesa. Moudrost. Zbožnost. Mírumilovnost. Zdrženlivost. Jemnost. Spravedlnost. Síla. Nepolapitelnost. Čistota. Krása. Schopnost sebeobětování se ve jménu vyššího cíle. Nesmrtelnost. Pochopení, co je nevyhnutelné na přežití. Vítězství dobra nad zlem, ducha nad hmotou, světla nad temnotou.

Symbolika modré barvy

Modrá barva je nejčastěji připisovaná bohům. Mají ji rádi lidé citliví s bohatým vnitřním životem, hledající lásku a oddanost. Modrá je barvou vody a vzduchu, nekonečně průzračného nebe.

Klid. Soulad. Něha. Věrnost. Důvěra. Oddanost. Tradice.

Obsah a smysl stránek

Cílem portálu Modrý jelen je pomáhat lidem v nelehké době. Odkrývat manipulace, polopravdy a lži elit a médií, odhalovat pravdu. Chránit obyčejné lidi, dodávat jim sílu, podporovat ducha.

V rubrice Jelen na stopě uvádí rozbory reportáží a výroků, souvislostí, příčin a důsledků toho, co je nám elitami a oficiálními médii prezentováno.

V rubrice Jelenovy lázně uvádí rozhovory s osobnostmi, často nenápadnými bojovníky, kteří usilují o spravedlnost a smysluplnou budoucnost.

V rubrice Tajemství jelena uvádí rozpravy a komentáře nad svou prací a z pozorování okolního světa.

Zdroj: Řád svatého Huberta, onlio.com, Barbora Staňková, Slovienka.sk

Podělte se o Modrého jelena