Vyhledat na webu

Petr Bohuš

  • publicista
  • moderátor
  • lektor
  • mentor
Petr Bohuš

Počátkem 90. let po Sametové revoluci pomáhal zakládat novodobé zpravodajství a publicistiku v tehdejší Československé a později České televizi, pracoval tam jako šéfredaktor zpravodajství a publicistiky v Ostravě a jako šéfredaktor publicistiky v Praze. V České televizi se podílel na vzniku zpravodajských relací, publicistiky a dokumentů, moderoval zpravodajství včetně povodní v roce 1997, investigativní publicistiku Klekánice a další pořady. V 90. letech byl předsedou Moravskoslezského kraje a členem Správní rady Syndikátu novinářů České republiky, podílel se na vzniku jeho stanov a etického kodexu novinářů.

Později pracoval na Slovensku jako ředitel programu a moderátor pořadů Čierny Peter a Portrét televize TA3 v Bratislavě. Byl porotcem soutěží Lotos lokálních televizí Slovenské republiky, v Českém rozhlase moderoval pořad Život jako na dlani a v televizi Polar v Moravskoslezském kraji Talkshow Petra Bohuše.

Petr Bohuš vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci a marketingové komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, oba obory vyučoval a přednášel na středních a vysokých školách, realizoval stovky školení pro veřejnost, založil a vedl dětskou redakci Sólokapr, řídil profesionální projektové a podnikové zpravodaje, natáčel dokumenty a instruktážní filmy. K 30. výročí Sametové revoluce pro město Ostravu moderoval sérii rozhovorů s jejími protagonisty a pamětníky.

Projekt Modrý jelen

V roce 2021 založil portál Modrý jelen, kde rozebírá pozadí toho, co se děje ve společnosti, například manipulace politiky a médií, mainstreamu, především České televize (rubrika Jelen na stopě), v rozhovorech představuje osobnosti, kteří pomáhají druhým lidem, například osobnosti z alternativních médií a opozice (Jelenovy lázně), obojí doplňuje svými postřehy a zamyšleními (Tajemství jelena). Název Modrý jelen není náhodný, ale má svoji symboliku.

Podělte se o Modrého jelena