Vyhledat na webu

Ví vláda, co dělá? Co s tím?

Chybí odbornost. Právník Tomáš Nielsen. Situace je kritická. Energetická krize nás obrovsky zasáhne, lidi probere z letargie. Vidí, co se děje. Nezájem politiků. Rozhazují miliardy na nesmysly. Je třeba přestat věřit chimérám o rouškách, testech a očkování. Reforma České televize.

Podělte se o Modrého jelena

2 komentáře: “Ví vláda, co dělá? Co s tím?”

  1. Můj názor.Kde je počátek počátek energetické krize?Před několika lety se v Itálii na jachtě sešli na pozvání tehdejšího šáfa ČEZ Romana naše politické vládní špičky napříč politickým spektrem.Např.Topolánek ODS,Urban ČSSD atd.Po této dovolené byl ČEZ tehdejším ministrem Urbanem převeden na Lipskou burzu.Dnes není Roman již ředitel,ale kdo je dnes tzv.drobný akcionář,který dnes na ceně elektřiny pohádkově vydělává?Stát(to jsme mi) půjčil ČEZ 54 miliard Kč na současný provoz.Kolik půjčili drobní akcionáři a kdo jsou?Vždy sleduj tok peněz.

  2. Problém je v tom, že ekonomové myslí jen na peníze a pracovní sílu. Na to druhé jen natolik, aby z pracovní síly vytřískali co nejvíce peněz. Třicet let vládnutí ekonomů, Klausem počínaje, nás přivedlo na hranu propasti. K 31. 12. 2021 byl státní dluh ve výši 2,5 + 3,9 = 6,4 bilionu korun, což je 107 % ročního HDP Česka (nikoliv 40 % jak tvrdí ekonomové). Těch 3,9 bilionu korun je Implicitní dluh ve státním důchodovém systému vygenerovaný nenarozením každého třetího dítěte do VYROVNANÉ demografické bilance (výsledek práce ekonoma V. Klause). A. Babišovi, na rozdíl od ekonomických poradců Fialovy vlády, už došlo, že neumí řídit stát (AB 2014: Chci řídit stát jako firmu; AB 2021: Stát není firma). Řešení? Odchod od jednooborové a navíc nelidské ekonomie (např. Lipská burza), k mezioborové sociální ekonomii. Více v knize Ekonomům to myslí černobíle. Knihu si můžete vypůjčit v městské knihovně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − šestnáct =