Vyhledat na webu

Proč v České republice hoří lesy?

Ideologie versus příroda. Ekologické zločiny. Prostor pro oponenty? Profesor Zdeněk Opatrný. Univerzita Karlova. Kritické myšlenky renomovaného vědce. Požár v Českém Švýcarsku má jasné pozadí.

Podělte se o Modrého jelena

4 komentáře: “Proč v České republice hoří lesy?”

 1. Zajímavý rozhovor, ale zanechal ve mně dojem, že pán profesor atk trochu lobuje za těžařský průmysl.

  Les je společenství stromů, které nepotřebuje zásahy člověka a poradí si i bez nás. Akorát se na to musíme koukat z pohledu života lesa a jeho “věku dožití”, ne z pohledu našeho “krátkého” života.

  To o čem se točil rozhovor už není les, ale farma na těžbu dřeva a ta opravdu potřebuje zásahy člověka. Čím déle člověk znásilňuje krajinu pro své ekonomické zájmy, tím víc zásahu potřebuje, až se to stane neekonomické. V tom se s pánem profesorem shodnu.

  Doporučuji přečíst “Peter Wohlleben – Tajný život stromů”. Knížka přímo od zdroje, lesníka s celoživotní zkušeností.

  Dokud člověk nezahodí ego a nezačne žít život s pokorou, tak bude svět takový jaký je. Nakonec i celý greendeal je pouze o egu člověka.

  • Pane Bilasi, knihu mám ve své knihovničce :-), děkuji. pan profesor si myslím to nemyslel tak, jak píšete. Chtěl, aby se hospodařilo s rozumem, aby les nezůstal ladem a nehořelo tam suché dřevo, když je les v blízkosti obydlí. Mějte se hezky a ještě jednou děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 3 =