Vyhledat na webu

Pasti médií: Václav Klaus v ČT jako hvězda ruské propagandy

Pořad 168 hodin z 24. dubna byl k bývalému prezidentovi nekompromisní, prý má být jedním z posledních proruských mohykánů evropské politiky a kdo ví, co za jeho postoji vězí. Ruská propaganda si v něm měla najít svého šiřitele v Česku, reprodukuje Česká televize svorně s šesti respondenty v ukázkové reportáži o neobjektivitě.

Podělte se o Modrého jelena

8 komentářů: “Pasti médií: Václav Klaus v ČT jako hvězda ruské propagandy”

 1. ČT je opravdové dno ohledně zpravodajství. V televizi by měli být právě tací lidé jako vy. Váš komentář je profesionální ….na rozdíl od ubohé Nory F. Bože jak hluboko se dá klesnout

 2. V mnoha věcech se dá s Vámi souhlasit, je to Váš pohled na danou reportáž, samozřejmě ovlivněný také profesionálními znalostmi (a asi i znalostmi zákulisí a obecně zákulisních praktik žurnalistiky).
  Bohužel Vám (a vlastně i v té reportáži) chybí to základní poselství – že ačkoliv se prof. Klaus ptá, zajímá, cituje atd.. jeho jméno, bývalé tituly jeho verze názorů rezonují na druhé (ruské propagandistické) straně – prostě toto se děje. Ať (a s tím s Vámi mohu souhlasit) se to děje bez aktivního přičinění samotného prof. Klause – bohužel tak jak vystupuje, je zcela nešťastné, nešikovné, pro některé až vyloženě škodlivé.
  Váš rozbor mi připomíná sledování (ano) ruského animovaného pořadu Jen počkej! (u nás taky někdy Jen počkej, zajíci!). Kdy primárně sledujeme, jak vlk pase po nebohém zajíčkovi. Ale aplikováním Vašeho analytického principu, bychom sledovali utrpení smolaře a nešiky vlka, kterého prostě (rétorikou současné mládeže) trollí zajíc. Obojí tam prostě je.

  • Ano, vystupování pana Václava Klause je zcela škodlivé. Pro Evropskou unii, pro klimaalarmisty, pro levicové ekonomy, pro progresivisty, pro novodobé bolševiky, pro kovidisty, pro ekologické fanatiky, pro ukrajinské zájmy, pro americké zájmy a tak dále. Ovšem pro zájmy občanů České Republiky je jeho vystupování z drtivé vetšiny zcela jasně prospěšné a nedocenitelné.

   • Proč myslíte, že názory 80 letého bývalého prezidenta, ekonoma, prognostika jsou prospěšné pro zájmy občanů České republiky? Není to právě přesně naopak? Neukazuje se, že jeho názory jsou lehce zneužitelné (oběma stranami), prospěšnost něčích názorů špatně interpretovanou přece nemůžete považovat za správnou. Navíc, se Vy sám, schovávat za “občany České republiky”. Kdo jsou podle Vás ti občané? Lidé s právem volit? Nevyjádřili se už mnohokráte a i nadále to vypadá, že k tomu budou moc při volbách činit i nadále? Za sebe bych si netroufl definovat to defilé “-istů”, o kterých tvrdíte, že je to pro ně škodlivé. Něco mi napovídá a je to jen můj názor, že definovat jen některé z nich by byl názorový (nikoliv věcný – tam je to zřejmé) oříšek.

 3. Proč myslíte, že názory 80 letého bývalého prezidenta, ekonoma, prognostika jsou prospěšné pro zájmy občanů České republiky? Není to právě přesně naopak? Neukazuje se, že jeho názory jsou lehce zneužitelné (oběma stranami), prospěšnost něčích názorů špatně interpretovanou přece nemůžete považovat za správnou. Navíc, se Vy sám, schovávat za “občany České republiky”. Kdo jsou podle Vás ti občané? Lidé s právem volit? Nevyjádřili se už mnohokráte a i nadále to vypadá, že k tomu budou moc při volbách činit i nadále? Za sebe bych si netroufl definovat to defilé “-istů”, o kterých tvrdíte, že je to pro ně škodlivé. Něco mi napovídá a je to jen můj názor, že definovat jen některé z nich by byl názorový (nikoliv věcný – tam je to zřejmé) oříšek.

 4. Dobrý den
  Dívám se na Vaše reportáže zpětně neboť jsem Váš web objevil až nyní.Trávím u něj už třetí večer chtěl bych Vám poděkovat že jste se do toho pustil. Od začátku nejen covidu ,ale teď hlavně konfliktu na Ukrajině se pořád sám sebe ptám v čí prospěch se to děje. A dle mého názoru je zcela na místě pochybovat o autenticitě záběrů. Vždyť žijeme v době kdy se dá jakýkoliv záběr digitálně předělat. Trochu mi to připominá román 1984. Ve kterém hlavní hrdina přepisuje zprávy podle stranických požadavků. Někdy si říkám že media si jsou vědoma toho že množství informací ,které se na nás valí je tak velké že běžný člověk nemá možnost o nich uvažovat natož prověřit zda-li jsou pravdivé. Ale to je jen má úvaha.
  Mějte se moc hezky ať se Vám Vaše práce daří
  S podravem Lukáš Handzel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

tři × 5 =