Vyhledat na webu

Ladislav Vrábel / rozbor útoků ze Seznam zprávy

Ladislav Vrábel za plán a demonstrace Česká republika na 1. místě a Marie Bastlová za podcast Ptám se já, Seznam zprávy. Střet dvou pohledů. Kdo s koho. Návrat do 50 let minulého století?

Podělte se o Modrého jelena

18 komentářů: “Ladislav Vrábel / rozbor útoků ze Seznam zprávy”

 1. Dík 😊
  Dávám Vám tip, kdyby se Vám chtělo, na zhodnocení prvních dvaceti minut pořadu ČT 24, “Události” z 20.10.2022.

 2. Dobrý den, pane Bohuši, o panu Vrábelovi si myslím svoje, ale to, jakým způsobem vedla rozhovor redaktorka, je něco skandálního !!! To je ještě 10x větší zlo, než jaké je vidět v TV a proto já televizi už roky nesleduji, protože mi to nedělá dobře. Raději si pustím rozhovor, kde moderátor si váží svého hosta a podle toho se k němu i chová. Přímo balzámem na nervy jsou vaše rozbory, ve kterých se klidným hlasem snažíte dobrat pravdy, držím palce a fandím vám :-). Pavlína

 3. Dobrý den,
  způsob, jakým moderátorka Marie Bastlová vedla rozhovor s Ladislavem Vrábelem byl jednoznačně manipulativní až dehonestující, ale dle mého názoru proběhl plně v souladu s tím, jak se v XTV o médiích zmínil politolog a ekonom Petr Robejšek (cca od 10 minuty) https://www.youtube.com/watch?v=FWnkLi6AIuY

 4. Bravo, opět brilantní analýza dalšího “rozhovoru, který nebyl rozhovorem”, děkuji pane Bohuši!

  Když vidím profesionálně odváděnou práci pana Bohuše a čtu komentáře pod jednotlivými rozbory, jsem rád, že nejsem sám, kdo vidí tu do očí bijící neobjektivitu, se kterou naprostá většina dnešních novinářů hlavního proudu odvádí svou “práci”, při jejímž sledování se člověk s alespoň elementárními smyslem pro spravedlnost a obyčejným selským rozumem nedokáže ubránit myšlence, že jde o záměr.

  Stejně tak tomu bylo i v případě tohoto pseudorozhovoru, kdy chování “redaktorky”, která používá specifickou inteligenci, znalost psychologie vedení (manipulativního) rozhovoru a slovní ekvilibristiku jako zbraň, bylo chvílemi až odporné, proto jsem cítil potřebu na něj v komentářích již k předchozímu rozboru od pana Bohuše všechny čtenáře a diváky upozornit. S potěšením kvituji, že pane Bohuš provedl rozbor i tohoto evidentně záměrného pokusu o jak dehonestaci odpůrců myšlenky jediné pravdy, tak ruku v ruce s tím jdoucí manipulaci mínění většiny konzumentů informací, kteří jsou naneštěstí odkázáni právě média hlavního proudu, jimž v současnosti aktivismus není cizí, ale naopak je ze strany vedení redakce předpokládán či dokonce vyžadován. Čest výjimkám!

  • Snad nejhůře vedený rozhovor, co jsem slyšel. Neuvěřitelná arogance, sebestřednost a hloupost. To z toho projevu úplně křičí. Vůbec nevím proč byl takový “rozhovor” veden a puštěn na veřejnost. To je vidět jakou personální úroveň má Seznam. Tuto ženskou bych nechtěl ani jako uklízečku, natož v takovéto pozici. Já bych odešel hned po tom úvodu. U mě p. Vrábel naopak stoupnul tím, že přetrpěl část toho trapného útoku, nenechal vytočit a slušně odešel. Seznam je opravdu bahno.

 5. Dobrý den pane Bohuši. Připojuji se k předcházejícím hodnocení. Děkuji za Váš čas, který analýzám rozhovorů věnujete. Jste odborník na svém místě a konkrétně mě neznalé, otevíráte oči a ukazujete, že komunikovat lze i jiným způsobem. S nadhledem, v klidu, vyrovnaně, bez manipulace v pravdě.

  V tomto případě obdivuji i pana Vrábela, že tak dlouho a v klidu vydržel útoky paní redaktorky.

 6. Myslím, že se p. Bastlové podařil husarský kousek – dokonale se znemožnit 😉! Napadá mě slavný výrok:
  slhttps://youtu.be/Eb520HkZQvo

  V případě p. redaktorky bych pozměnila závěr…..,,kdyby hloupost nadnášela, tak by vystřelila raketovou rychlostí do vesmíru.”

  V podstatě takto stupidně vedený rozhovor poukazuje na totální absurditu toho, co a kdo nám tu diktuje podmínky a doufejme, že i toto lidem začne otvírat oči.

 7. Už jsem pochopil, odkud se vzalo ono české, hovorové: “to jsi to teda pěkně zbastlil” 😀 😀

 8. Vážený pane Bohuši, děkuji za Vaše rozbory manilulací v médiích. Protože mi už dávno podobné jednání vadí, televizi a rozhlas nesleduji, protože už jim nevěřím ani pozdrav. Že stejných důvodů se vyhýbám i dalším médiím, Seznam zprávy mezi ně také patří. Po shlédnutí “práce” paní redaktorky Bastlové se budu nadále tomuto médiu vyhýbat jako moru. Redaktorka mi připadala jak vyšetřovatel StB v 50 letech, kterého z pozadí sleduje jeho poradce z KGB a je zaúkolovaný na naprosté dehonestaci zpracovávaného člověka. Redaktorka by měla mít jméno Urválková.

 9. Vážený pane Bohuši,
  na úvod mi dovolte abych Vám poděkoval za vaši práci a veřejnou angažovanost. Pro úroveň naší žurnalistiky je tragédií, když profesionálové jako Vy a například paní Martina Kciánová už ve veřejnoprávních médiích nepůsobí.
  Co se týká „rozhovoru“ paní redaktorky Bastlové s panem Vrábelem tak musím přiznat, že z vystoupení paní redaktorky mi šel mráz po zádech. Osobně se divím panu Vrábelovi, že z rozhovoru neodešel dřív než začal, protože s takovou směsí demagogie a manipulace jsem se snad setkal pouze při sledování monstrprocesů z 50. let. Netuším kde a kdy paní redaktorka Bastlová žurnalistiku a práva vystudovala, ale soudruh prokurátor Urválek by mohl závidět… Nemohu si pomoci, ale z těchto angažovaných moralistů a ideologů mám vždycky smíšené pocity…

  Děkuji, přeji hodně sil a zdraví do další práce

  Kamil

 10. To , co předvedla paní redaktorka Bastlová v rozhovoru s p.Vrábelem ukázalo v plné nahotě na její podjatost, naprostou jednostrannost, zamindrákovanost a totální neschopnost vést objektivní rozhovor. Zároveň tím ukázala nejen na svoji ubohost, ale jako reportérka a zástupce ,, Seznamu” této reportáže současně předvedla v realitě, jakými ,, kvalitními” pracovníky Seznam disponuje a co od tohoto plátku a jaké informace může občan ČR dostávat a očekávat. Myslím si, že nejenom mně, ale tisícům lidí v ČR, kteří měli možnost shlédnout tento rozhovor je na zvracení nejenom z paní redaktorky Bastlové, ale i ze subjektu, který v tomto rozhovoru plně zastupovala.

 11. Dobrý večer pane Bohuši, já Bára a můj manžel David si vaší práce velice vážíme. Kdyby to bylo v našich silách ta by jste měl být ředitelem ČT okamžitè. Pak bychom velice rádi platili zákonný koncesionářský poplatek, věděli bychom že informace z tv jsou pravdivé. Jedeme 28.10. do Prahy. Jste boží vydržte!!!!

 12. Ahoj všichni, velké díky panu Bohušovi, který pro nás rozbory rozhovorů dělá.
  To, co jsem před chvílí viděla, z toho je mi na blití.. Na Seznam nechodím již řadu let – od dob, kdy jsem zaznamenala, že titulky zpráv nekorespondují s obsahem, objevuje se více poplašných zpráv a bulváru. Jaký to dobrý tah – dle hesla: “Dej si pozor jaké informace si pouštíš do hlavy”. Kdo má uši, slyš – tuto do uší bijící dehonestaci musí prokouknout i malé děcko!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 + 12 =