Vyhledat na webu

Co nám ukazuje rozhovor Jaroslava Duška s Čestmírem Strakatým

Jsme rozmanité bytosti. Vy si myslíte, já si myslím. Percepční bod.

Podělte se o Modrého jelena

25 komentářů: “Co nám ukazuje rozhovor Jaroslava Duška s Čestmírem Strakatým”

 1. Chápu, že jsou prázdniny a dovolené, a proto P. Bohuš zvolil nešťastně takovéto téma. Nevím a nerozumím tomuhle rozhovoru a všelijakým komentářům. A nepatřím k žádnému protichůdnému táboru.
  Na rakovinu zemřelo mnoho mých blízkých příbuzných, a tak předpokládám, že na ni zemřu také. A doufám, že se p. Dušek vyjádřil dosti nešťastně. Za sebe můžu říci, že jsem rád, že žiju, a to v podobě člověka. Kterému organismu se to povede?
  K Č. Strakatému. Měl by se podívat na sebe. On totiž může umřít dosti mladý a nejen on. Proč? Inu, všimněte si jeho nádherného tetování rukou. Ano, dnes je to móda, dříve se tak zdobili pouze námořníci a vězni. Může být rád, že do toho tetování mu nepronikla infekce. A rakovina kůže mu může hrozit, neb se na to tetování používají různé složeniny chemických látek. A tvrďte, že žádná z nich nebude rakovinotvorná. Ještě dodatek, až majitelé těch krásných tetování zestárnou, budou k smíchu.

  • Budou k smíchu? Až zestárnou? Kdo jste pane, abyste vynášel hodnotové soudy alá máš kérku = budeš trapně k smíchu na stará kolena… no i kdyby, tak se Vás ptám, co je Vám vlastně potom? Co si na své tělo dám je přece moje věc a Vaše názory a postoj k tetování je naprosto irelevantní. Ptám se Vás tedy, proč nebo spíše co Vás nutí hodnotit/soudit lidi podle tetovaní, nebo třeba orientace, barvy, názoru…
   Díky

   • Odpovídám. Dělejte si co chcete, dnes se můžete na ulici třeba stavět na hlavu, je přece doba neomezených možností. Ale. Ale to tetování jednou přestane být módou, najde se nějaká jiná blbost jako třeba ty kroužky v podbradku nebo dokonce i nížeji….Ovšem, každá móda přejde a budoucí generace se na vás bude dívat s opovržlivým zájmem.
    Ještě k té rakovině kůže. Domorodci při tetování používali ostré nehygienické předměty, tak mohla na mnohých vzniknout infekce kůže. Ale používali přírodní materiály, žádnou chemii, takže vznik rakoviny kůže byl minimální.
    No, a pokud někdo chce, aby byl obdivován kvůli tetování, může odjet někam do pralesů Afriky nebo někam k oceánu k Novému Zélandu.

  • Kromě samoúčelného hejtovani jsem si na vašem příspěvku všiml jedné zajímavé a úsměvné věci: trochu si odporujete, na jedné straně Čestmír zemře mlád, protože tetování a zároveň bude ve stáří vypadat směšně, že stejného důvodu. 🙂

   • Nevím, co je to hejtování, prosím vysvětlit. Jinak, potřebuje to trochu přemýšlení. Odpovídáte totiž CATE, nikoli RESTART. Takže, příště z rozmyslem a ne tolik ukvapenosti.
    K obsahu. Čestmír může umřít relativně mlád, ovšem může, tak jako ostatní nositelé těchto krásných ozdůbek umřít později, ovšem to tetování může být příčinou, že zemře dříve než by měl.
    A dále. Normální vizuální média, pokud jste si všiml do svých zpráv nikoho potetovaného nepouštějí jako hlasatele nebo redaktory.
    Velké pozdvižení bylo při II. volbě M. Zemana, kdy se vyskytl potetovaný “umělec”, kterého z recese volilo mnoho mladých. Jak bychom asi, kdyby byl zvolen, vypadali před ostatním světem?

    • Ano, to tetování bude jednou jako kabát po babičce. Ale to je pro jejich nositele zatím za obzorem, tak daleko nikdo nepřemýšlí.

     • To oni nejsou zvyklí přemýšlet a za tak 30 let už bude pozdě.
      Babičko, ty máš krásného ptáka na zádech, ale on se poněkud scvrkl.

    • Milý pane Restart, mohu vás ubezbečit, že až lidé s tetováním budou staří, jejich těla a tím méně tetování na nich, opravdu nebudou nikoho zajímat. Jinak, Souhlasím že všeho moc škodí, viz avatar v minulosti kandidující na hlavu státu.

     • Lidé, s tetováním až zestárnou, tak budou terčem tajemného posměchu těch mladších, kteří tetovaní nebudou. Možná je budou pokládat za úchyláky nebo lidi, kteří to nemají v hlavě v pořádku.
      Nakonec si vzpomenu na svého učitele chemie, který když při vyučování byly holky jen jemně zmalované, pravil, že na umělou krásu mají času dosti. A měl pravdu, když holky přišly do třídy odlíčené, tak se mi více líbily.
      No, svět, jak se zdá je úplně zvrácený svojí hloupostí, ale prozatím se nenaskytl jedinec, který by to zvrátil. Stačí zavádět ty tři záchody pro tři pohlaví už v mateřských školkách.

  • Zaujala mě vaše formulace – Doufám, že se pan Dušek vyjádřil nešťastně. Pokud v něco doufáte, znamená to, že to teprve nastane, ale ten rozhovor byl již uveřejněn. Nebo doufáte, že někdo označí vyjáření pana Duška za nešťastné? Dále mě udivilo, že jste smířen s tím, že asi zemřete na rakovinu, když to tak dopadlo s vašimi bízkými. Nenapadlo vás, že vy jste ten, kdo rozhoduje o svém životě a zdraví a ne vaši příbuzní nebo lékaři? Umíte vy sám sebe posoudit tak dokonale, že víte, co se vám jednou stane? A uvědomujete si, že někdy se člověk neumí objektivně posoudit – někdy se považuje za horšího, někdy za lepšího, než je. A to že může být právě příčinou takových nemocí? Jinak děkuji panu Hanušovi za velice pěkný příspěvek.

   • Ta formulace sedí, vždyť je okurková sezóna. Samozřejmě, že že rozhovor byl již zveřejněn, jinak bych k němu neměl poznámky.
    Nešťastný je v tom, že Vy všichni fandové P. Bouše si nevidíte na nos. Vše od něho je správné.
    O mém zdraví rozhoduje lékař, nikoli já sám .Můžu se cpát léčivými bylinami třeba na bolesti zad s stejně to nepomůže. Takže mám trpět samoléčbou? Nakonec, jak je v Čechách obvyklé, po operaci Vás z nemocnice vyhodí a běžte si dma v klidu v péči ostatních příbuzným umřít zrovna tam.

 2. Souhlasím s Vámi, pane Bohuši, a děkuji za to, že takové názory zaznívají veřejně.

 3. Žít a nechat žít. Každý nechť jedná se svým tělem dle svého uvážení. Jsme svéprávné bytosti, pokud se nemýlím.

  • Milá Šárko, zřejmě jste ještě mladá nebo se tak cítíte. Každý se svým tělem nemůže dělat co chcete. Příklad, budete se válet na slunci na koupališti, do vody ani nevstoupíte. Pomalu se bude blížit konec zavírací doby, a Vy tam budete ležet dále. Plavčíkovi to bude ležet v krku a třeba kopne do Vás. Vy nic, a tak se zavolá I. pomoc s konstatováním, že jse utrpěla mozkovou mrtvici. Takže, co se svým tělem budete dělat dále?….

   • Mozgova mrtvica je nasledkom toho, ako ste sa spraval k svojmu telu, nasledkom toho, aky zivotny styl ste si vybral… vacsinou nepostihuje mladych ludi v dobrej kondicii. Preco?
    Takze citit sa ukrivdeny, ze preco prave ja trpim nejakou tzv. Civilizacnou chorobou je prejav nepochopenia, ale zaroven castokrat aj moznostou a prilezitostou na zmenu zivotneho stylu 🤔

   • Reagovala jsem na tetování, což je každého osobní věc. Takže tady řešíte něco, do čeho Vám nic není 😉

 4. Barevné tetovací pigmenty mohou být toxické (např. červená barva může obsahovat rtuť) a existují odůvodněné obavy z rizika onemocnění rakovinou.[3 Tolik wikipedie. A dále.
  Očekává se, že chronické alergické reakce a jiné zánětlivé kožní reakce způsobené tetovacími barvami a barvami pro permanentní make-up se díky omezení sníží. Mohlo by také dojít ke zmírnění závažnějších účinků, jako jsou onkologická onemocnění a poškození naší DNA nebo reprodukčního systému, které by mohly být vyvolány chemickými látkami používanými v inkoustech. Tohle je také varování.
  A tak stojíme před rozhodováním, barvit se nebo ne? Móda nebo pozděší nemoc? Jo, tatéři s toto poznámkou určitě souhlasit nebudou.

 5. Tak kdybych já dělal rozhovor s panem s p. Duškem, zajímalo by mě jak je na tom on, jak on návidí, nebo nenávídí život. A jestli zkažený zuby, alzheimer a autonehody jsou taky jenom exprese něčí nenávisti k životu.

  • Neni problem si najst tieto informacie, ako p.Dusek pristupuje k chapaniu zdravia. Je toho plny Internet.
   A aj ked pletiete jablka a hrusky (vykazene zuby, alzhaimer a autonehodu), tak sa da povedat, ze ano, vsetko sa da krasne vysvetlit ezotericky.
   Kazdopadne za vykazene zuby a alzheimera si moze clovek takisto svojim zivotnym stylom. Uz dnes pozname cim sa da obom chorobam predchadzat.
   Ale za autonehodu obcas moze alkohol alebo slofik za volantom napr. po tazkom obede alebo dobrovolne prebdenej noci, co je zase len nasledok nasej zivotospravy.
   Ak to do nas napaskuje kamion a my sa nedokazeme kolizii vyhnut, tak je to nas osud a takto sme si to vybrali…
   A mate ezo vysvetlenie.
   Jednoducho, nic na svete sa nedeje nahodou

   • “Přivodil jsem si rakovinu kouřením” je přirozené vysvětlení.
    “Přivodil jsem si rakovinu tím, že nenávidím život” je ezoterické vysvětlení. Respektive nevysvětlení – nic to nevysvětluje. Když američané bombardovali Jugoslávii ochuzeným uranem a v důsledku jeho toxických a karcinogenních produktů tam teď je obrovský nárůst rakoviny, jde o přirozenou příčinu, kterou si ti lidé nijak nezavinili. Vinit je z toho, že “nenávidí život”, je jednak cynické a druhak lživé, pokud to nějak neprokáži. Mnoho těch lidí život nemilovali o nic méně než vy, nebo pan Dušek.
    Uchylování se k tomu, že nemoci (nebo jakékoli jiné jevy okolo nás) mají nejrůznější esoterické příčiny, je únik. Tvrzení, že když málo milujete život, tak vás potrestá jakýsi “zákon rakoviny”, nebo “bůh rakoviny”, je třeba trochu rozvést. Takže dobrá, ale tento “bůh rakoviny” nemá jiné nástroje, které by proti člověku použil, než zase přirozené. Protože člověk je přirozený. Takže řešme raději tyto přirozené nástroje “boha rakoviny”, jak fungují a jak se jim bránit. A to jestli nakonec nějaký zákon rakoviny, který si vybírá a trestá ty, kteří se provinili nedostatkem lásky k životu, vůbec existuje, nás nakonec nemusí ani zajímat. Ať už tak nebo tak – výsledek bude stejný.
    A koneckonců strach je jedna z prokázaných psychosomatických zátěží a strach z toho, že dostatečně ne-nenávidím život by mi nakonec tu rakovinu mohl taky rozjet. Stejně tak jako falešné a lživé přesvědčení, že si za ni někdo může sám, může zhoršovat jeho psychický stav natolik, že se to projeví oslabenou imunitou a zhoršením léčby.

  • Myslim, ze on zivot miluje. Psychosomaticke vysvetleni najdete snad ke kazde nemoci… pokud vas to zajima. Pokud ne, nic hledat nemusite a nazor pana Duska proste nesdilite. On vas zivot nezmeni. Ezoterici, prirodni lecitele, homepati existuji dlouho… nechapu ten rozruch.

 6. “Proč se nikdo nebije za to, co nám říkali v PANDEMII…?”

  To nebyla žádná pandemie. Proč říkáte tyhle nesmysly? Proč hrajete tu jejich hru?

 7. Každý člověk je originál a je faktem, že existuje psychosomatická příčina mnohých nemocí, a když to není příčina, tak alespoň má psychický stav pacienta velmi významný podíl na úspěšnosti léčby. Pan Dušek to mohl vyjádřit srozumitelněji a nebylo by žádné zděšení. Už delší dobu mě poněkud děsí, že akademická věda propaguje určitou uniformitu v lidském těle, tedy přistupuje k člověku technokraticky, na rozdíl od zkušených a úspěšných lékařů, kteří prosazují a užívají celostní medicínu. Příkladem je třeba odpor k čínské medicíně, která má a měla obrovské úspěchy. Všimněme si paradoxu. Máme stále více vědeckých poznatků, studií, přístrojů, léků, ale lidstvo je spíše více nemocné. Člověk není jen hmota, ale má duševní stránku a dalšítzv. “těla”. Astrální, éterické aj. Nerespektování toho vede k mnoha omylům a katastrofám.

 8. Děkuji za rozhovor… jsem velice prekvapena, ze televize resila takovou poznamku…

  Pan Dusek ma hodne rozhovoru a sve myslenky netaji. Ani psychosomaticka pricina nemoci neni zadne nove tema. Bylo potreba ocernit dalsiho cloveka, ktery nejde s proudem? Dusek muze mit svuj nazor a muzu se nad tim zamyslet nebo nemusim. Neni jediny zdroj nazoru, muzu si vybrat, jak to vnimam, co mi pomaha. Zatim si muzeme vybirat…

  Proc se ale dostal Dusek do hlavnich zprav a byl ocernen, to je to, co by hodne zajimalo me….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

jedna × 5 =