Vyhledat na webu

Co by říkal Karel Gott na to, co se dnes děje?

Rozbor, co Karel Gott předpovídal v roce 2010 a 2017. V rozhovorech pro Českou televizi a pro Seznam. Naznačil, jak podle něj funguje svět. Mistr už tehdy uvažoval kritičtěji než redaktoři.

Podělte se o Modrého jelena

4 komentáře: “Co by říkal Karel Gott na to, co se dnes děje?”

 1. Mistr logicky uvažoval, stýkal se s důležitými lidmi a hlavně měl taky načteno. Takže si uměl dát věci do souvislostí. Na rozdíl od pisálků, kteří tady chtějí řídit svět podle toho, co jim nakecá vrchní redaktor. A o tom to je.

 2. Výběr K. Gotta jako umělce není špatný, ačkoliv takový Marek Vašut se letos vyjádřil ještě otevřeněji.
  No, K. Gott správně rozdělil lidi na lidi, kteří přemýšlejí a na lidi, kteří nemají čas na přemýšlení. K té druhé sortě. Tito lidé také budou přemýšlet, ale zkrátka nemají čas. Pracují od nevidím do nevidím, doma si od dětí neodpočinou a pak hajdy na kutě. Svět se neskládá jen z umělců, novinářů, filozofů a penzistů.
  Ano, poznání od lidí “nižšího pořadí” nepřipadá v úvahu. Rovněž diskuze s nimi, zbytečně se přece ztrácí čas.
  Redaktoři v televizích musí recitovat to, co se jim nařídí, běda, když se odchýlí od zavedeného normativu!
  Hayde Park. Alternativní názor podle K. Gotta. Co to může být? A není to zakázané? Zde lze podpořit návrh P. Bohuše o zřízení nezávislé veřejné televize. Jo, byl by to těžký a tvrdý boj. Hlavní roli, jako obvykle, by ale hrály prachy.
  Nový světový pořádek? Zřejmě k němu spějeme. Podívejte se třeba na Šumavu a co stojí na bývalých krásných pastvinách. A podívejme se na nádražích, kdo v nich přespává.
  K Gott: Kdo to píše, proč to píše a jaký je záměr? A opět: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej!
  No, zpěvák předpověděl další válku, i když s různými obezličkami.
  K .Gott se zmínil o ekonomice, tj. v podtextu o financích. Takže se shoduje s K. Marxem a B. Engelsem?
  Seznam “Výzva”. Je možné, že ilumináti řídí svět, ale jen tam, kam jim je to dovoleno. Můžou být třeba jejich zástupci v různých komisích, třeba v průmyslu.
  “Rada moudrých již existuje”. dovede lidi jiných názorů nebo provedení “diplomaticky umlčet”.

 3. Myslím si, že by se Karel Gott dnes hodně divil, co za lidi se tu dostalo k moci, jak konají proti vlastní zemi, proti vůli většiny našich občanů atd….a možná by se divil krokům prezidenta M. Zemana jak obrátil. On prezident Zeman vůbec rád “obrací”, podle toho, jak zrovna vítr fouká.

 4. Ano. Karel Gott měl určitě více informací. A věděl o čem mluví či spíše naznačuje. My už je máme či můžeme mít také. Je třeba hledat a najít. A pak je vhodně využít a podělit se s nimi. Část lidstva vždy v nějaké periodě – zhloupne. A také kvůli penězům se propůjčí k čemukoliv. Nedopusťme to. Protože jinak zahyneme. Oni však také.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

tři × čtyři =