Vyhledat na webu

Koncert pro Zuberecké chodníčky. Hudbou políbená rodina Janoštínů

Ohlédnutí za 1. ročníkem. Vloni 8. října. Večer pro Janu Zwyrtek Hamplovou, Jána Lakotu, Petra Vránu a Radoslava Čičalu. Řečníky prvního setkání Čechů, Slováků, Moravanů, Slezanů… Pět Janoštínů… A účastníci, Lidé.

Podělte se o Modrého jelena

Jeden komentář: “Koncert pro Zuberecké chodníčky. Hudbou políbená rodina Janoštínů”

  1. No, nechme tam fidlat toho Brahmse nebo Liszta nebo co to je? Ovšem, tzv. “Zuberečské chodníčky” mají vésti k čemu? K opětnému spojení Slováků a Čechů?
    Je tedy pravda, že už léta tvoří ženský handball česko – slovenskou mezinárodní ligu. Jistě se najdou i jiné sporty nebo kultura.
    A jak vidno, “Zuberečské chodníčky” nejsou některým lidem lhostejné. Tak co, s tím? Jaký mají vůbec účel? Znovu spojit Čechy a Slováky a rozebrat si západní Ukrajinu mezi Poláky (jejich Lvov) a Maďary? Kde tu máme Masaryka, Beneše (ten před Němci utekl zrovna tak jako Gottwald, jen Mašín a Fučík tu zůstali.) a Štefánika?
    No, na konferenci do Zuberece jsou zváni různí řečníci. Nic proti nim, ale jejich náměty jsou zoufalství.
    Takže, rovnou si řekněme, že tu chceme opět Československou republiku, třeba s hlavním městě v Žilině, a to v Budatíně. Ano, Praha, Brno a Bratislava by sice řvaly, ale tohle asi by bylo nejlepší východisko ze současného marasmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

šestnáct − osm =