Vyhledat na webu

Jana Bobošíková, Hana Lipovská vs Jana Zwyrtek Hamplová

Nedorozumění u titulků? ODS a mercedes měli charakterizovat Janu Zwyrtek Hamplovou. Jaká je realita? Co řekla a neřekla podíváme se v nejnovějším rozboru.

Podělte se o Modrého jelena

9 komentářů: “Jana Bobošíková, Hana Lipovská vs Jana Zwyrtek Hamplová”

 1. Titulky jsou mor. Titulky říkají víc o tvůrci než o “zpovídaném”. Doufám, že jde jen o úlet.

 2. dobrý rozbor, sleduji zmíněné dámy a vůbec se mi to nelíbilo na obě strany. Ale nejsem si jist v dnešním světě jestli v tom není záměr. Mně to neovlivní protože to sleduji ale co ostatní. “Aby bylo jasno” a obě dámy mně sklamaly a doufám, že to nějakým prohlášením napraví. Moc děkuji za tento rozbor.

 3. Dobrý den, nemyslím, že jde o pochybení u takové profesionálky, jen ABJ testovalo jestli v MJ bdíte.
  Oba titulky jasně manipulují s obsahem a paní Hamplová se správně ohradila. A vy pane Petře měříte stejným metrem. Sleduji ABJ a považuji to za úlet. A druhé zklamání u paní Lipovské.

 4. Skvěle by se žilo ve “Vašem žurnalistickém svět씑 Jenže žijeme v tomto světě, kde jeden je lidský, srdečný profesionál jako Vy, nebo např. Martina Kociánová a druhý je jako ty dvě zmíněné dámy. Podle mě to není omyl, ale záměr. Ty činy se každému vrátí, když jednáte nečestně. Jejich volba.

 5. Ahoj Petře, poslechl jsem si rozhovor Jany Bobošíkové s Janou Zwyrtek Hamplovou z 20. 7. 2022 o kterém je tvůj rozbor, tedy o titulku. Pokud jde o titulek, pak je to jasné, děvčata z ABJ přestřelila. Ovšem rozhovor je sám o sobě výborný. Jestli něco Jana Bobošíková umí, tak sázet otázky tzv. na komoru. Myslím, že Janu Zwyrtek Hamplovou občas vykolejila přesně cílenými dotazy, což je znak profesionality toho, kdo se táže. Každopádně, pokud bych byl voličem na Kroměřížsku, pak bych po tomto rozhovoru nemohl Janu Zwyrtek Hamplovou volit. Všechno dobrý, ale s eutanázií mě dostala. Samozřejmě je otázkou zda myslela aktivní eutanázii, nebo tzv. dožití bez dalšího lékařského experimentování (domácí či hospicová péče), což je zásadní rozdíl. Pokud však měla na mysli aktivní eutanazii, pak musí jako právnička vědět, že je to pandořina skříňka. Nikdo to přeci neuhlídá (copak se to uhlídalo teď plandemii?), prostě pojedou bílé sebevraždy a s nimi tlak na nemocné, aby to ukončil a příbuzní se poprali o majetek. Řeči o milosrdné smrti jsou pouze alibistické plky lidí, kteří prostě nechtějí věnovat péči svým umírajícím. Navíc žádný vážně nemocný člověk není tak zcela svobodný, on je v úzkých, a tudíž mnohdy kývne na leccos.

 6. Zdravím Vás.
  Rád sleduji paní Bobošíkovou, vážím si paní Lipovské i paní Hamplové. Myslím si, že to nebyl záměr uškodit. Myslím si, že to byl nedostatek zkušeností paní Lipovské v oboru žurnalistiky. Nejsem novinář, ale dvanáct let jsem dělal měsíčník jednoho středně velkého města. Učil jsem se za pochodu, coby technik jsem obnovil prvorepublikové noviny v devadesátém roce. Vydržel jsem u toho do roku 2003, než mne radniční páni ODS kvůli mé nevůli respektovat jejich cenzurní zásahy vyhodili.
  Ač amatér myslím si, že jsem nikdy neposunul vyznění titulku vůči textu pod ním.
  Ještě bych dodal: Zaráží mne např. titulky v Parlamentních listech, kde cítím v tvorbě titulků vcholný amatérismus. Často se ani nedočtu uvnitř textu na co láká titulek. To, co se podařilo paní Lipovské je v PL normální.

 7. Dobrý den, uvedený titulek mě také nesedl, ale jelikož ABJ sleduji pravidelně tak po zhlédnutí rozhovoru jsem na něj zapomněl.
  Vážím si všech zúčastněných a nevidím v tom zlý úmysl. Já osobně bych titulek, či jinou prezentaci určitě konzultoval se zpovídaným.
  Zhoršení vztahů v alternativní žurnalistice by pro mně bylo VELKÝM zklamáním.
  Pane Bohuši děkuji, bylo to velmi poučné.
  Klimeš

 8. Ja nemam v oblibe ani pani Bobosikovou ani pani Lipovskou, naopak se mi libi nazory a hlavne ciny pani Hamplove. Cela ta situace na me dela dojem jako zavist a velka konkurence mezi 3 politickami. Me pripada, ze pani Hamplova v tomto pripade nemela jmenovat zadnou konkretni stranu, to by jako pravnicka mela vedet ….a s tim mercedesem to mi pripada ubohe, buranske tvrzni, zvyk, ktery si sebou donesla ze socialismu, kde vytahovani byla moda, dnes to nikoho nezajima, to si mohla klidne nechat pro sebe. Pani Bobosikova ma urcite tech mercedesu v garazi nejmin 5 (za svou karieru v Europarlamentu) mozna tam ma i nejakyho extra Bavoraka.

 9. Je to jedno. Beru všechny tři. P. J.Z.Hamplová uvažuje pragmaticky a správně. Ve všem. Každý máme nějaké auto. A MB je navíc spolehlivé auto. Atd. Titulky jsou trochu špatně. ABJ sledujeme i tak. Bez bulváru. P. Bobošíkovou bych např.viděl rád na Hradě. Konečně po těch ” mačistech / česky /” by tam byla ta správná osoba. Prostě blbosti a netrefné titulky stranou a jedeme dál. Tyto dámy je nutné podporovat. Držme se. Howgh !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 4 =