Vyhledat na webu

Ruské dezinformace 1 díl: Podle ČT ovlivňují vztahy

Ruská propaganda podle České televize ovlivňuje vztahy, které někdy vedou i k rozvodům nebo k tomu, že se členové rodin spolu dlouhodobě nebaví. Modrý jelen rozkrývá, kdo je manipulátor.

Podělte se o Modrého jelena

8 komentářů: “Ruské dezinformace 1 díl: Podle ČT ovlivňují vztahy”

 1. Ďakujem za ďalší skvelý rozbor, kde ste krásne poukázal na ten moderný štýl novinárčiny – takové tie “placebo reportáže”. Tvári sa to ako reportáž, ktorá má v nás vyvolať dojem, že sme sa niečo dozvedeli, no v skutočnosti je to len šikovne zabalený manipulatívny obsah.

 2. Snažím se dát dohromady pár jednoduchých pravidel, která by umožnila rychle snadno rozpoznat manipulativní, nedůvěryhodné jednání. Jedno pravidlo říká, že faktické (objektivní) informace musí být vždy v rovnováze s jejich subjektivním hodnocením. Pokud někdo kupí pouze jeden typ informací, je to problém. Např. pan Fiala faktické informace neříkal prakticky vůbec už před volbami. Pan Veselovský se naopak často ptá na řadu faktických informací, ale neřekne nám na základě čeho otázky vybíral… Myslím, že i pan Bohuš na podobnou nerovnováhu vždy reaguje.

 3. Děkuji za analýzu. Moc jsem se zasmála, i když je to k pláči. Je to jako na povel ve všech evropských televizích. My sledujeme německy mluvící televize, protože žiju ve Švýcarsku. Někdy má člověk pocit, že žije ve špatném snu. Osobně si myslím, že brzy bude té frašce konec. Držte se všichni!

 4. Myslel som bratia Česi že u nás v SR je to zlé ale keď sledujem jadnostranné masáže vašich cz tv staníc tak mám pocit že sme na tom o kúsok lepšie. A to už je čo povedať :-((

 5. To je Petře k popukání. Ta jejich reportáž mi připomíná novinařinu v padesátkách, kdy se dělníků, svazáků a pionýrů ptali co jako říkají na “železnou pěst strany”, která drtí buržoázní reakci.

 6. My se o politice vůbec nebavíme protože by nás to v rodině také pohltilo. Moje tchýně a tchán neznají nic jiného než televizi a internet nemají. Tudíž žijí masírkou z čt. Raději se v rodině vůbec nebavme o politice a bude klid

 7. Paradoxy výročí sametové konspirace: Režim vzešlý ze lži o mrtvém studentovi brojí proti konspiracím, falešným zprávám a dezinformacím
  https://koronaprevrat.webnode.cz/l/paradoxy-vyroci-sametove-konspirace-rezim-vzesly-ze-lzi-o-mrtvem-studentovi-broji-proti-konspiracim-falesnym-zpravam-a-dezinformacim/

  Dnešní prominenti polistopadového režimu, vzešlí z generace revolučních studentů, jenž obsadili všechny lukrativní funkce ve společnosti a ovládli po roce 1989 veškeré důležité pozice v politice, ekonomice i kultuře, se na svých nedobytných místech drží už déle než 30 let. (…)
  Právě tito někdejší studentští bojovníci za svobodu slova, lidská práva a demokracii dnes vyhlašují válku dezinformátorům, umlčují nezávislá média pod záminkou boje proti lžím a falešným zprávám, přitom oni sami se již 33 let drží u vesla v režimu, jenž vznikl díky prokázané dezinformaci a lži o mrtvém studentovi na Národní třídě. Jejich boj proti alternativním médiím, “Putinovým trollům”, “agentům Kremlu” a “proruským švábům” připomíná svou formou i obsahem fanatické kampaně komunistů proti “štvavým vysílačkám”, “nepřátelům státu”, “agentům cizích rozvědek” a “podvratným živlům”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × pět =