Vyhledat na webu

Premiér Petr Fiala. Na co si nedává pozor. Hrozí mu ztráta důvěry

Opětovný útok na Václava Klause. Bývalý prezident o věcech přemýšlí a nepapouškuje. Společenský odsudek ho nemine, jedno jestli založil ODS a zasloužil se o mírový proces při rozdělování republiky. Petr Fiala mluví o demokracii. Ve státě s cenzurou, bez dialogu, strachem lidí mluvit na veřejnosti nahlas. Kdo nemluví jako my, je odsouzen.

Podělte se o Modrého jelena

12 komentářů: “Premiér Petr Fiala. Na co si nedává pozor. Hrozí mu ztráta důvěry”

 1. Petře, máš můj obdiv, že jsi schopen těchto analýz. U mě dikce pana Fialy vyvolává silnou nauzeu, jen těžko to zvládám.

 2. Pragmatismus není příliš populární vlastnost. Pragmatismus zkušených mužů dokáže být přímo otravný. Václav Klaus je skalní pragmatik stejně jako třeba …pan Kissinger. A rovně stát tváří v tvář zkušenosti, moudrosti a pragmatismu může jen člověk čistý a rovný. Výroky pana Klause jsou tedy jakýmsi činidlem, jež pomáhá politikům poznat a ukázat jejich vlastní míru tolerance. A je paradoxně úplně jedno, zda pan Klaus káže vodu nebo víno.
  Jak se vyrovnat s rozporem? Chtělo by se říct smířit se a přijmout realitu. Ale navzdory našemu zaklínání se panem Nazaretským, smíření a odpuštění je nám stejně cizí, jako azbuka. Je to samozřejmě naprosto pochopitelné, protože to, co v člověku od útlého dětství pěstujeme nejvíce, je ego. A ego se nesmiřuje.
  Děkuji za vaši umírněnost:-)

 3. Petře, děkuji za zajímavý rozbor vybrané řeči pana “premiéra” o demokracii, a již jsem si i napsal, co tam řekl pan Fiala. Určitě se tím dá řídit při komunikaci s nedemokratem eventuelně s cenzorem. Stačí jen zopakovat (ne, co řekl Zarathrusta), co řekl Fiala a mělo by být každému jasné, že když říkáš obrácený názor, tak to není nikdy desinformace, ale že tak jen bráníš demokracii.

  • “Premiér” v uvozovkách? Takže on není premiér, nebo jak to mám chápat? To píše jakýsi Němec, takže asi spíš “Němec”, když premiér je “premiér”. Říkat opačný názor prý “není nikdy dezinformace”. To jako vážně? To je bohužel uvažování nemocného primitiva. Když budu oproti ostatním tvrdit, že 5 x 5 není 25 ale 48, tak to bude pravda, protože to je opačný nebo jiný názor? Když budou všichni odsuzovat holocaust a někdo bude tvrdit, že se nestal a nebo, že to bylo v pořádku, tak to taky bude obrana demokracie jen proto, že to je opačný názor? Toto je bohužel zdegradované myšlení primitivů s vymytým mozkem.

 4. Děkuji za analýzu pořadu s premiérem Fialou. Jsem normálně docela slušný člověk, ale hodnotit výkon premiéra s najatou klakou slušnou řečí, je nad mé síly. Dovolte mi jen vyjádřit vám naprostý obdiv, jak slušně, srozumitelně, bez jakýchkoli emocí, se zřetelem na to, co chcete sdělit, byl váš rozbor. Slušně mohu jen ještě připsat, že pokud budou státní masmédia v těch rukách co jsou nyní, nic se nezmění.

 5. Pokud Fiala řekne, že by Klause necitoval ani ho nepoužil jako autoritu, tak je to špatné? Zajímavé. Ale jako autoritu jste v jednom svém videu zmiňoval třeba Igora Chauna. Ten o Klausovi řekl, že to byla podržtaška komunistů, která jiným závidí větší podíl na pádu komunismu a odvahu kterou sám nemá. Takže říct, že Klaus není autorita je špatně. Říct, že je podržtaška komunistů už nevadí. Proč používáte dvojí metr? Proč nenatočíte video o špatném a nevděčném Chaunovi, který se naváží do pana exprezidenta? Děláte to naschvál? A nebo si nejste ani schopen zjistit tak banální informace, jako kdo co řekl? Tak jako tak je to tristní. Než tu budete hodnotit druhé, tak se nepatrně zamyslete sám nad sebou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 5 =