Vyhledat na webu

Být, či nebýt s Jindřichem Rajchlem?

Nejen o demonstraci z 16. září. Vidlák, M. Pekarová Adamová, komentátor MF DNES Petr Kolář, šéfredaktor týdeníku Echo Dalibor Balšínek, Česká televize, CNN Prima News, předseda posl. klubu SPD Radim Fiala, a další.

Podělte se o Modrého jelena

19 komentářů: “Být, či nebýt s Jindřichem Rajchlem?”

 1. Je třeba vnímat ty pozitivní trendy.
  Pokud se v Mošnově sešlo v sobotu 16.9.2023 na dnech NATO 100 tis. Čechů, aby tu vyjádřili svoji loajalitu vůči nastupující americké okupaci České republiky, pak v pátek 3.7.1942 se sešlo na Václavském náměstí ve vzpomínce na Heydricha ještě celých 200 tis. Čechů k vyjádření loajality vůči okupaci českých zemí Německem. Není toto pozitivní trend. že nám klesá počet kolaborantů?
  Jeví se však, že toto číslo 200 tis. lidí v červenci 1942 pro vyjádření kapacity Václavského náměstí a počtu účastníků akce je posledním pravdivým číslem o poštu demonstrantů na Václavském náměstí. Po tomto datu se pak již počty účastníků shromáždění na Václavském náměstí buď přifukovaly a nebo naopak ufukovaly a to podle politické zakázky.

  Není toto důkazem, že se tu dnes lže více, než se tu lhalo za německé okupace za 2. světové války?

  • Nemyslím, že by účastníci dnů NATO vyjadřovali svou přítomností na akci podporu Nato, Americe nebo byli proti Rajchlovi. Třeba se prostě šli kouknout na techniku bez politickeho důvodu.

   Jen se to tak Fialovi hodilo rict.

   • ale jak je možné, že jsou lidé natolik povrchní, že nevidí ty souvislosti? Že jim nevadí, když už vzpomenu jen na “humanitární” bombardování Srbska, že se účastní na takovéto akci a tím vlastně vyjadřují souhlas s tímto bombardováním? To tam mohli zrovna rozdávat křídy, aby tam lidé mohli malovat na tyto zbraně trámové kříže než odejdou zbraně na Ukrajinu. Já jsem si zaregistroval před dvěma měsíci demonstraci před US Embassy v Praze a hodinu jsem tam stál se srbskou vlajkou a do megafonu jsem řval Anglicky, my tu nechceme tu vaši “fucking” americkou armádu, my tu nechceme ty vaše “fucking” vojáky, co mají ruce od srbské krve. Zde je to:
    https://aliancenarodnichsil.cz/bojovnik-proti-vojenske-pritomnosti-usa-v-nasi-zemi/
    Byli jsem tam na této mé demonstraci tři. Pak jsem poslal fota na srbskou ambasádu, že považujeme bombardování Srbska za sviňárnu NATO, k čemu to tam pak dělám, když tady stotisíc lidí popře, že s tímto bombardováním Srbska nesouhlasíme? To byla moje druhá demonstrace před americkou ambasádou. Já se stydím za tento český národ, když to řeknu na rovinu.

    • Lidé se v tom Mošnově přišli podívat na leteckou techniku v rámci NATO. Určitě převažovali mužští. To samé se dělo za socialismu, když lidé se chodili dívat na letecké dny, a to téže dobrovolně.
     K demonstracím. Pokud tam nenastane nějaký kolaps, jsou zbytečné. Ovšem, je nutné ocenit stranu PRO, která je hodlá uspořádávat.
     Pokud by chtěla dobýt parlament, musel by na místa ministrů už mít připravené odborníky, nikoli politiky. To platí pro jakoukoliv stranu.
     Nechtělo se mi věřit, že tato slova vyřkl i Tchaiwanec, měl tentokrát pravdu.

     • Já to chápu přesně tak, jak to ta, myslím Pekarová, řekla, že ten, kdo byl na dnech NATO v Mošnově, že má rád NATO a nebo tedy musel počítat s tím, že jeho účast tam bude brána jako že to NATO má rád. Ta akce se jmenovala dny NATA, kdyby se ta akce jmenovala “Den vojenské techniky”, tak je to něco jiného, ale z názvu bylo jasné, o co jde, o akci NATA a jeho přátel. Já mám vyhrazené názory na tuto věc.

 2. Demokracie znamená, že jste 5 let v moci lidí, které jste zvolili na základě slibů, které nemusí vůbec dodržet.

 3. Ptáte se, jestli být s pánem, který udává účastníky svých demonstrací? No je to každého věc, ale já v tom mám jasno. Rajchl je pro mě učebnicová ukázka kontrolované opozice.

  • Jsem téhož názoru. Jedinou reálnou opozicí v historii parlamentu by pouze Volný a podle toho se tam s ním zacházelo. U Rajchla se totéž neděje a dít nebude. Patří do stejného pytle s Okamurou.

 4. Ještě řeknu jednu věc, já jsem kdysi sloužil v posádce Lešany jako dělostřelec, po 40 letech jsem se do těchto kasáren jel ze zajímavosti podívat, dnes je tam vojenské muzeum. Co tam nevidím, je ten idiotský na růžovo natřený tank, tak jsem přijel domů a napsal jsem na Ministerstvo obrany, že jestli chtějí urazit všechny ty, kteří tam kdysi sloužili v těchto kasárnách, tak že se jim to podařilo, že my jsme tam s žádnými růžovými zbraněmi necvičili. Od té doby jsem s tímto muzeem skončil a nikdo by mě nedonutil, abych tam jel znovu.

 5. Milý Kelly,
  z neznámých důvodů mi bylo znemožněno odpovědět na Vaši odpověď z 22.9. ve 14.58. Tak nyní činím.
  Dny Varšavské smlouvy sice nebyly, ale přesto ta propaganda socialismu tam byla. Ale lidem to bylo jedno, ovšem lákala je tam ta technika.
  Zřejmě Vám vadí NATO. Mně vadí, jakým způsobem tam onehdá ČR vstoupila, jen proto, že tenkrát svatý Havel tlačil na Zemana, aby tento akt podpořil. A žádné referendum na rozdíl od vstupu do EU.

  • Mě vadí,že dopřáli dětem techniko,ale nezájímá je budoucnost dětí.Dnes už je jasné kdo je ten zlý i s kecama o demokracii,přesto je tímto krokem podpořilo tisíce lidí.Podle mě je také pravdou,že tam byli i Poláci,Slováci,Maďaři i Němci s Ukrajincema,do 100000 lidí našich chybělo hodně,jen Pekarová je prodá jako naše.

   • Ale ta budoucnost jejich dětí je zajímá. A mají jasné představy. Myslí si, že budou žít nadále jako v bavlnce, tak jako oni. Nebudou.

 6. Rajchl si sám řadu svým potenciálních účastníků demonstrace odhání od sebe sám, on je striktně pravicově vymezen, ale většina lidí na jeho demonstracích jsou levicově zaměření vlastenci, a to on nechápe. Řada lidí tam nechce slyšet řečníky, co tam povídají, my jsme tu před 34 lety na tomto náměstí bořili socialismus, já jsem se nějakých těch demonstrací tenkrát také zúčastnil a do dneška to považuji za největší chybu mého života, já to tam slyšet nechci. A pokud to tam budu pravidelně slyšet, tak už tam příště nepřijdu. Teď tam něco podobného kvákala Hamplova. Nedávno ten jeho nesympatický Vacek prohlásil, že z východu sem nikdy nic dobrého nepřišlo, to stálo Rajchla několik tisíc demonstrantů. Rajchl dělá chyby, musí se jich zbavit. Ale pokud někdo uvažuje, že má Rajchl hodně lidí na demonstraci, že bude mít hodně hlasů u voleb, to nemusí být pravda, já byl na všech Rajchlových demonstrací, ale volit ho určitě nebudu, já budu volit levici. Na levici je volno, ale Rajchl loví v pravicových vodách, ale na pravici není poptávka po čestné pravici, tam pořad jede nečestné ODS se všemi těmi svými korupčními aférami, tam Rajchl neuspěje, kdyby lovil Rajchl na levici, tam by možná měl už 10% hlasů. Popelka říká, udal mě Vacek na policii za tu ukrajinskou vlajku.

 7. O dvou bodech z tohoto příspěvku jsem již dříve přemýšlela. 1) Proč p. Rajchl (i přes naléhání druhých) nezapojil do projevů i nějaké jiné osobnosti např. z oblasti kultury, alter. médií či dalších vlastenecky smýšlejících stran? 2) Má vůbec smysl usilovat o změnu vlády, když je dnes již vše v rukou elit, oligarchů a nadnár. společností, které řídí celý svět a to vč. počasí?

  • Rajchl pouští na podium jen ty, co mu podlézají, to není nic ve zlém, on to platí, tak si zve ty, kteří se mu líbí. Kdo mě nejvíce potěšil na pódiu, ale teď nevím, jestli to bylo u Rajchla, byl herec Vyskočil, to byl tak lidský projev, že člověkovi běhal mráz po zádech. Jak říkám, já jsem tu v Praze na každé protivládní demonstraci a k tomu jako nášup chodím 2 – 3 x týdně řvát před Úřad vlády, že už by se měl konečně ten zbabělý český národ probudit a vykopat tu Fialovu vládu od vládních koryt.

  • K bodu 1) K Rajchlovi. I když jsou to zbytečné demonstrace, opakuji, musí se ocenit, že vůbec nějakou demonstraci svolává. K těm “osobnostem”. Možná, že nabídku dostaly, ale bojí se vystoupit. Spíše bych pochopil projev nějakého zedníka nebo zdravotní sestřičky, “osobnosti” Vám neopraví dům nebo nepomůžou při léčení.
   K bodu 2) Asi máte pravdu, řízení státu je v rukou elit, oligarchů a nadnár. společností. K tomu bych přidal nějaké zednářské lóže a tajné spolky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

dvacet + sedmnáct =